Święcenia kapłańskie u Salezjanów

Data dodania: 2024.05.26

Bp Artur Ważny 25 maja udzielił święceń kapłańskich ks. Łukaszowi Grzeni SDB w parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu prowadzonej przez księży Salezjanów.

Biskup diecezjalny sosnowiecki w swojej homilii zaznaczył, że w życiu potrzebujemy od czasu do czasu znaleźć pewien rodzaj lustra, w którym będziemy mogli zobaczyć siebie i zweryfikować, czy rzeczywiście jesteśmy do siebie podobni.

- Myślę, że również każdy kapłan powinien mieć takie lustro, w którym będzie się przeglądał. Chodzi o takie zwierciadło, które będzie mu pomagało korygować swoją duchową sylwetkę. O. Joachim Badeni, dominikanin, kandydat na ołtarze, kiedy już za wiele nie widział, mówił że jeśli nie wiesz jak wierzyć, jak się modlić i co robić - to zajrzyj do mszału. W mszale jest wszystko. Dzisiaj liturgia słowa pięknie pokazuje, w jaki sposób powinien posługiwać kapłan - powiedział bp Artur Ważny.

Odwołał się również do treści prefacji przeznaczonej na mszę krzyżma i uroczystość święceń.

- Ta prefacja jest takim zwierciadłem, w którym warto się przeglądać. Każdy kapłan powinien co jakiś czas wziąć ten tekst na medytację – powiedział.

Dodał także, że warto przez całe kapłańskie życie przywoływać w swoim sercu twarze i imiona osób, którym powinniśmy okazywać wdzięczność.

- Oczywiście pierwszy jest zawsze Bóg, ale potem ciągle trzeba mieć świadomość, że w Kościele nie jesteśmy sami. Kościół nie jest dla jednostek. Przeżywamy wszystko we wspólnocie – mówił bp Artur Ważny.

Po Mszy uczestnicy uroczystości oraz sympatycy zostali zaproszeni z oratorium na obiad i grilla.

tekst: Mikołaj Wójtowicz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.