Szreniawa: Dzień Dziecka - było radośnie i rodzinnie

Data dodania: 2023.05.30

28 maja na placu przy kościele w Szreniawie odbył się po raz drugi Gminno - Parafialny Dzień Dziecka.

Już od wczesnych godzin plac przy kościele zapełnił się ogromną strefą rozrywki. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Na najmłodszych czekało mnóstwo darmowych atrakcji i konkursów. Dużą popularnością cieszyły się dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Furorę robił basen z kulami, do którego cały czas ustawiała się kolejka chętnych.

W trakcie kilkugodzinnej zabawy można było korzystać z licznych atrakcji przeznaczonych dla młodszych i starszych. Było zaplatanie kolorowych warkoczyków, pokaz baniek mydlanych, malowanie na stretchu, quiz biblijny ,,Księga Ksiąg" i loteria fantowa z nagrodami. Dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych cieszyła się również prezentacja sprzętu policyjnego, wykorzystywanego w codziennej służbie, oraz pokazy ratownictwa Młodszej Jednostki OSP z Wierzchowiska.

Dla chętnych były przejażdżki prawdziwą krakowską bryczką i kucykiem. Radośnie było również w sektorze sportowym. Dzieci z rodzicami mogły rywalizować w różnych konkurencjach. Było przeciąganie liny, wyścigi w workach, wyścigi z szarfami, rzuty do celu i biegi w czteroosobowych nartach. Na wszystkich uczestników czekały medale i pamiątkowe dyplomy. Wesołe zabawy i tańce w rytm muzyki lednickiej prowadził profesjonalny DJ.

Nie zabrakło też stoisk gastronomicznych. Na wszystkich uczestników festynu czekały słodkości: wata cukrowa, gofry, popcorn, słodycze, owoce, napoje i pyszne ciasta przygotowane przez miejscowe gospodynie, oraz bigos i kiełbasa z grilla.

W czasie festynu można było też wesprzeć Środowiskowy Dom Samopomocy w Witowicach, kupując przedmioty rękodzieła wykonane przez pracowników i uczestników terapii zajęciowej.

Piękna, słoneczna pogoda, niepowtarzalna atmosfera i wspaniała zabawa oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że ten wyjątkowy dzień był pełen radości i uśmiechu.

foto: Mateusz Kowalczyk