Szreniawa: nocna Droga Krzyżowa z św. Janem Pawłem II

Data dodania: 2023.04.02

31 marca 2023 roku pod przewodnictwem ks. Józefa Barana - proboszcza parafii pw. Narodzenia NMP w Szreniawie - odbyła uroczysta Msza Święta, po której zgromadzeni pątnicy wyruszyli w Nocną Drogę Krzyżową w obronie świętości i dobrego imienia Papieża-Polaka Jana Pawła II.

Pogrążeni w modlitwie, śpiewie i osobistej zadumie niosący swój krzyż i intencje pątnicy wyruszyli z Kościoła do 14 stacji Drogi Krzyżowej, którymi były przydrożne krzyże i kapliczki, pięknie przygotowane i oświetlone przez mieszkańców danej miejscowości.

Rozważanie Męki Pańskiej, w odniesieniu do życia i nauczania Papieża Polaka, głosił wikariusz - ks. Grzegorz Nalepa. Po 8 godzinach wspólnego kroczenia Drogą Krzyżową pątnicy wrócili do Kościoła, by uczestniczyć w Nabożeństwie Mszy Świętej Dziękczynnej przewodniczącej przez księdza wikariusza.

Trasa Nocnej Drogi Krzyżowej wynosiła w I i II etapie łącznie 22 km, która pokonało ponad 200 osób. Nad bezpieczeństwem trasy czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Trzebienic i Wierzchowiska.

zdjęcia:
Natalia Dziubdziela