Targoszyce dziękowały za 30-lecie Diecezji Sosnowieckiej

Data dodania: 2022.06.19

W dniu 18 czerwca parafianie z Targoszyc, w duchu dziękczynienia za 30-lecie istnienia Diecezji Sosnowieckiej, wyruszyli na pielgrzymkę do Wadowic, by tam pomodlić się w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, przy chrzcielnicy, przy której chrzest święty otrzymał św. Jan Paweł II.

Następnie odbyło się zwiedzanie Muzeum św. Jana Pawła II i tradycyjnie kosztowanie „papieskiej kremówki”. Kolejnym etapem na trasie dziękczynnej pielgrzymki był Klasztor ojców Karmelitów w Czernej. Tam przy trumnie z relikwiami patrona naszej diecezji - św. Rafała Kalinowskiego – sprawowana była Eucharystia w intencji naszej diecezji, na czele z Jej Pasterzem, który w tym dniu obchodził swoją 33. rocznicę święceń prezbiteratu, oraz całej wspólnoty parafialnej.

Na koniec w klasztornych ogrodach, korzystając z pięknej pogody, spędziliśmy czas przy grilu. Jak mówi Patrycja: każdy z nas mógł oderwać się od codziennych obowiązków i skupić się na modlitwie, a ponadto spędzić miło czas.

duszpasterze parafii