Targoszyce: poświęcenie nowego wozu strażackiego

Data dodania: 2023.05.05

232. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, to również dzień, w którym w kościele katolickim wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski. Święto to, zostało ustanowione przez papieża Benedykta XV w 1920 r. po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918. Upamiętnia ono śluby lwowskie króla Jana Kazimierza, który podczas potopu szwedzkiego powierzył Polskę opiece Matki Bożej.

W tym szczególnym dniu, w kościele pw. św. Mikołaja w Targoszycach o godz. 11.30, została odprawiona uroczysta Suma, podczas której modliliśmy się w intencji Naszej Ojczyzny. Wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny w wigilię wspomnienia św. Floriana, powierzyliśmy również Druhny i Druhów Strażaków oraz ich rodziny.

Uroczystą Eucharystię sprawował Kapelan Druhów Strażaków - ks. Janusz Rakoczy, proboszcz parafii. Kaznodzieja wygłosił okoliczne Słowo Boże nawiązujące do święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, ale również skierowane do druhów strażaków, ich trudu pracy, oddaniu oraz pomocy innym.

Przed samym zakończeniem Eucharystii wszyscy zebrani parafianie, mili goście, Druhny i Druhowie Strażacy ze swymi sztandarami oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Toporowice byli świadkami uroczystego poświęcenia nowego wozu strażackiego ratowniczo-pożarniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Toporowicach.

Niech ten nowy pojazd służy jak najlepiej, cieszy się bezawaryjnością i żeby mimo wszystko los sprawiał, oby jak najmniej musiał wyjeżdżać do akcji pożarniczo-ratunkowych.

ks. Janusz Rakoczy
proboszcz parafii