Terminy zapisów na pielgrzymkę wydłużone

Data dodania: 2021.06.30

W związku z licznymi zapytaniami i prośbami o możliwość zapisu na pielgrzymkę w terminie późniejszym niż 27 czerwca, termin zostaje wydłużony do 8 sierpnia dla pielgrzymki z Olkusza i do 22 sierpnia dla pielgrzymki z Będzina.

Pielgrzymka z Olkusza odbywać się będzie, tak jak dotychczas: z noclegami na polu namiotowym. Msza święta na zakończenie pielgrzymki będzie miała miejsce 13 sierpnia o godz. 15.00 w bazylice na Jasnej Górze.

Pielgrzymka z Będzina będzie miała nieco inny charakter ze względu na brak możliwości noclegu. Wyjście nastąpi z Będzina – Syberki, natomiast z Zendka pielgrzymi powrócą na nocleg autokarami. Następnego dnia rano pątnicy przyjadą do Zendka, przejdą kolejny odcinek trasy i z Nierady wrócą na noc. 25 sierpnia rano przyjadą do Nierady. Pielgrzymowanie zakończy się tego dnia w Częstochowie Mszą Świętą o godz. 15.30 w bazylice na Jasnej Górze. Przewodnicy grup proszeni są o zorganizowanie transportu.

Urząd Ochrony Danych Osobowych 23 czerwca 2021r. na swojej stronie internetowej opublikował komunikat dotyczący uzyskiwania informacji o szczepieniu na Covid–19. Na podstawie tego dokumentu wszyscy pielgrzymi będą zapisywani na jednej liście. Pątnicy w czasie zapisów na pielgrzymkę mogą jednak udzielić informacji o szczepieniu. Więcej informacji na ten temat tutaj

ks. Mariusz Karaś
Kanclerz