Wakacyjne spotkanie z Matką T. Kierocińską (zapowiedź)

Data dodania: 2022.08.08

Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus zapraszają 12 sierpnia (piątek) na Wakacyjne spotkanie z Matką Teresą Kierocińską w Domu Macierzystym przy ul. M. Teresy Kierocińskiej 25 w Sosnowcu.

W programie:

16.00 - zwiedzanie muzeum

16.40 - film "Kto ratuje jedno życie" scenariusz i reżyseria: Bogusława Stanowska-Cichoń

18.00 - Eucharystia w intencji beatyfikacji Czcig. Sł. B. M. Teresy od św. Józefa z homilią tematyczną  ks. dr Mariusza Trąby.

Bezpośrednio po Mszy św.  odczytanie próśb i podziękowań składanych na sarkofagu Sługi Bożej lub przysyłanych pocztą elektroniczną.

Zachęcamy czcicieli M. Teresy do nadsyłania swoich intencji na adres: karmelitanki@karmelitanki.pl  lub  sms na tel. 784 033 621.

Na koniec spotkania - poczęstunek w kawiarence.

Serdecznie zapraszają
Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus

Film Pani Bogusławy Stanowskiej-Cichoń “Kto ratuje jedno życie” na temat historii ratowania Żydów w czasie II wojny światowej przez polskie duchowieństwo (zrealizowany przez Stowarzyszenie “Communio Crucis” im. św. Edyty Stein Patronki Europy) otrzymał I Nagrodę w kategorii filmu dokumentalnego na XXXVI Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich (19 września 2021) oraz I  Nagrodę na Festiwalu Polonijnym w Warszawie (13 listopada 2021 roku).