Wspólna akcja Policji i Caritas Diecezji Sosnowieckiej

Data dodania: 2024.01.10

W okresie zimowym, gdy niepogoda i mroźne temperatury stają się szczególnie dotkliwe, osoby bezdomne napotykają na wiele trudności w codziennym życiu. Brak schronienia, ubrania nie chroniące przed chłodem i niedostatek jedzenia to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi się borykają.

W takich okolicznościach, ważne jest, aby organizacje i instytucje społeczne współpracowały, aby zapewnić niezbędną pomoc. Dlatego też, inicjatywy takie jak współpraca naszej Caritas Diecezji Sosnowieckiej z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, stanowią kluczowy element w mierzeniu się z tym problemem.

To wspólne zaangażowanie pokazuje, że nasza działalność społeczna i współpraca może mieć realny wpływ na poprawę życia osób potrzebujących zwłaszcza zmagających się z problemem bezdomności.

Dlatego zachęcam wszystkich do wspierania naszych działań. Wspólnie możemy uczynić tę zimę bardziej znośną dla osób bezdomnych. Liczy się każda dobra wola i każda pomocna dłoń. Dziękuje w imieniu wszystkich pracowników Caritas za wsparcie naszej misji pomagania potrzebującym - powiedział ks. Łukasz Gładki, z-ca dyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Caritas Diecezji Sosnowieckiej przez cały rok prowadzi:

1. Noclegownie dla Bezdomnych w Sosnowcu, ul. Kaliska 25

2. Noclegownie dla Bezdomnych w Dąbrowie Górniczej, ul. Łączna 31

3. Schronisko dla Bezdomnych z Usługami Opiekuńczymi w Dąbrowie Górniczej - Ząbkowicach, Aleja Zwycięstwa 6

4. Schronisko dla Bezdomnych w Będzinie, ul. Energetyczna 10

Tekst: Ks. Łukasz Gładki