XXVI Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej (wyniki)

Data dodania: 2021.05.07

6 maja 2021 r. diecezja sosnowiecka zorganizowała finał wojewódzki tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięli w nim udział uczniowie z archidiecezji częstochowskiej, katowickiej, diecezji bielsko-żywieckiej, gliwickiej i sosnowieckiej. W finale wojewódzkim wzięło udział 1159 uczestników.

Test rozpoczął się na platformie „Testportal.pl” od godz. 10:00. Każdy uczestnik był poproszony o wskazanie nazwy diecezji oraz wpisanie: imienia i nazwiska, nazwy szkoły i miejscowości oraz imienia i nazwiska nauczyciela religii.

Test zawierał 70 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru. Nie można było korzystać z Pisma Świętego oraz literatury dodatkowej.

Czas na rozwiązanie samego testu wynosił 45 minut. W teście została użyta technologia „Uczciwy rozwiązujący”, tzn.:

- opuszczenie strony testowej (np. w celu włączenia innej strony) skutkuje jednym ostrzeżeniem, przy kolejnej próbie - zablokowaniem testu;

- po udzieleniu odpowiedzi na pytanie nie ma możliwości powrotu do niego;

- warunkiem pojawienia się kolejnego pytania jest udzielenie odpowiedzi na poprzednie;

- ustawiono losowe pojawianie się pytań i odpowiedzi dla każdego z uczestników;

- przed rozpoczęciem zalecono wyłączenie programów działających w tle, komunikatorów oraz powiadomień systemowych, ponieważ mogą one spowodować zablokowanie testu.

Uczestnicy wypełniali test na terenie szkoły pod nadzorem nauczyciela religii.

Ks. Michał Borda
Dyrektor Wydziału Katechetycznego
w Sosnowcu

Protokół finału
XXVI  Wojewódzkiego  Konkursu
Wiedzy  Biblijnej
dla klas VI-VIII szkół podstawowych
(2020/2021)

"Uwierz w Pana Jezusa – odpowiedzieli mu – a zbawisz siebie i swój dom"
(Dz 16, 31)

W dniu 6 maja 2021 r. przeprowadzono konkurs on-line, w wyniku którego laureatami XXVI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej zostali następujący uczniowie:

I miejsce:
- Jan Drabek (69/70), ZSP nr 1, Mysłowice, katecheta: Monika Szymura (Archidiecezja Katowicka)
- Karolina Kłujszo (69/70), Szkoła Podstawowa nr 51, Bytom, katecheta: Danuta Haczyk (Diecezja Gliwicka)
- Jakub Malcherek (69/70), Miejska Szkoła Podstawowa nr 1, Knurów, katecheta: Beata Wielgosz (Archidiecezja Katowicka)
- Michał Plok (69/70), ZSO nr 2, Gliwice-Łabędy, katecheta: Marcin Maciejczyk (Diecezja Gliwicka)

II miejsce:
- Melania Ferdyn (68/70), Szkoła Podstawowa, Rogoźnik, katecheta: Anna Dydak (Diecezja Sosnowiecka)
- Mateusz Kraut (68/70), Szkoła Podstawowa nr 1, Bieruń, katecheta: Bożena Durkalec (Archidiecezja Katowicka)
- Katarzyna Lewandowska (68/70), Szkoła Podstawowa nr 18, Ruda Śląska, katecheta: Maria Strokol (Archidiecezja Katowicka)

III miejsce:
- Michał Dylewski (67/70), Szkoła Podstawowa nr 8, Gliwice, katecheta: Krzysztof Kruszyński (Diecezja Gliwicka)
- Kacper Kaczyński (67/70), Szkoła Podstawowa nr 18, Dąbrowa Górnicza, katecheta: o. Piotr Wojnowski (Diecezja Sosnowiecka)
- Piotr Kłujszo (67/70), Szkoła Podstawowa nr 51, Bytom, katecheta: Danuta Haczyk (Diecezja Gliwicka)
- Tomasz Szeliga (67/70), Szkoła Podstawowa nr 11, Tarnowskie Góry, katecheta: Barbara Łysik (Diecezja Gliwicka)
- Anna Wróbel (67/70), Szkoła Podstawowa nr 1, Krzepice, katecheta: Małgorzata Wolska (Archidiecezja Częstochowska)

W finale wojewódzkim wzięło udział 1159 uczestników.

Serdecznie dziękuję sponsorom tegorocznej edycji konkursu: bp. Grzegorzowi Kaszakowi, Wydawnictwu „Jedność” z Kielc, Z.P.U. „GAL-POL” Ryszard Trzeszczyński z Częstochowy oraz wydziałom/referatom katechetycznym archidiecezji i diecezji województwa śląskiego za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Ks. dr Michał Borda
Dyrektor Wydziału Katechetycznego