Modlitwa w 25. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II

Data dodania: 2024.06.15

Parafia pw. NMP Różańcowej w Sosnowcu w modlitewnej atmosferze spędziła 14 czerwca. To właśnie tego dnia 25 lat temu zagłębiowską ziemię odwiedził św. Jan Paweł II podczas swojej VII podróży apostolskiej.

Modlitewne czuwanie rozpoczęło się w kościele parafialnym od Koronki do Bożego Miłosierdzia odmówionej o godz. 15:00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Adoracja potrwała do wieczornej Mszy świętej, sprawowanej pod przewodnictwem miejscowego proboszcza – ks. Pawła Kempińskiego. W Eucharystii oprócz miejscowych wiernych wzięli udział Rycerze Kolumba z sosnowieckiej rady Zakonu. Celebracja stała się okazją do wspólnego dziękczynienia za dar wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu.

Po Mszy Świętej wszyscy udali się na pobliski Plac Papieski przy ul. Gwiezdnej, gdzie 14 czerwca 1999 Papież-Polak przewodniczył specjalnemu nabożeństwu Słowa Bożego, podczas którego wygłosił okolicznościową homilię (LINK).

W modlitwę różańcową na Placu Papieskim włączyli się m.in. Rycerze Kolumba oraz Wojownicy Maryi. Na koniec wszyscy zebrani przyjęli Boże błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II oraz odśpiewano Apel Jasnogórski.

Obchody diecezjalne jubileuszu 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu odbędą się 22 czerwca podczas uroczystego ingresu bp. Artura Ważnego do sosnowieckiej Katedry.

/bpds