Cieślin: Powstała książka o ks. Marcinie Dubielu

Data dodania: 2024.07.26

29 czerwca br. oficjalnie zgłoszono wydanie książki zatytułowanej „Ksiądz Marcin Dubiel w służbie Bogu i pięknu”. Książka przedstawia sylwetkę i twórczość ks. Marcina Dubiela – najbardziej znanego duszpasterza, a zarazem artystę-malarza, który przez ponad 27 lat pracował w parafii pw. św. Stanisława BM w Cieślinie, natomiast w latach wcześniejszych - przez prawie 25 lat - był proboszczem parafii pw. św. Marcina w Porębie Dzierżnej.

Książka zatytułowana „Ksiądz Marcin Dubiel w służbie Bogu i pięknu” poza tradycyjnym wstępem, zakończeniem, spisami, etc. zamyka się w następujących rozdziałach: „Życie i twórczość księdza Marcina Dubiela” / „Kultywowanie pamięci księdza Marcina Dubiela” / „Ksiądz Marcin Dubiel na starych fotografiach” / „Dzieła artysty” / „Dzieła artysty – ilustracje gazetowe obrazów” / „Dzieła artysty – rzeźba” / „Dzieła artysty – malarstwo”. W sumie książka ma 380 stron na których zawarto 344 zdjęć (ilustracji), z czego 294 to zdjęcia dzieł ks. Marcina Dubiela (obrazy i rzeźby).

Promocja książki wraz ze spotkaniem autorskim będzie miała miejsce w:
1. Parafii pw. św. Marcina w Porębie Dzierżnej – w niedzielę 28.07.2024 r., po Mszach św. odprawianych o godz. 8:30 i 11:00.
2. Parafii pw. Wszystkich Świętych w Biechowie, w diecezji kieleckiej (rodzinna parafia ks. Marcina Dubiela) – możliwość nabycia książki poprzez kontakt z ks. proboszczem Kajetanem Burzyńskim, lub z żyjącą w Wójczy rodziną księdza Dubiela.

Książkę będzie można nabyć ponadto w kancelarii parafialnej w Cieślinie lub zamówić poprzez kontakt mailowy: parafia-cieslin@wp.pl lub cieslin@vp.pl. Książka wydawana i rozprowadzana będzie w trybie non profit. Ustalona cena jednostkowa pokrywa jedynie koszty druku i wydania. Autor książki, osoby projektujące okładkę oraz dokonujące korekty tekstu, itp., całą swą pracę oraz wszelkie wynikłe w związku z tym koszty przeznaczają na Bożą chwałę i pamięć potomnych. Dzięki hojności darczyńców, a byli to:

1. Norbert Bień, Wójt Gminy Klucze,
2. Agencja Reklamowa MediaWIN Michał Barczyk ze Świętochłowic,
3. Zakład Produkcyjno-Handlowy SZCZELINEX Kazimierz Gawron z Krzywopłot,
4. Firma TECH-SYSTEM Piotr Barczyk z Cieślina
– możliwe było ustalenie ceny jednostkowej na symbolicznym (przy tego typu wydawnictwie) poziomie wynoszącym 40,00 złp.

Autor książki przeprasza za wszelkie ewentualne błędy popełnione w wydawnictwie (a już 1 został znaleziony) oraz składa serdeczne podziękowania darczyńcom oraz wszystkim osobom, które wniosły choćby najmniejszą cegiełkę jej powstanie.

Książka jest publikacją wydaną w formacie B5 na porządnym papierze (G-print 90 g). Poszczególne kartki książki są szyte (a nie klejone), zaś całość oprawiona jest w twardą okładkę. Okładka wzorowana na poprzedniej książce oraz identyczny format książki i rodzaj papieru czynią ją jakby kontynuacją poprzednio wydanej publikacji z okazji 100-lecia parafii pw. św. Stanisława w Cieślinie.

Tadeusz Barczyk