"Bliżej Caritas" - podcast

Data dodania: 2024.07.27

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu "Bliżej Caritas", w którym mamy zaszczyt gościć wolontariuszkę - Wiesławę Nieużyłę - z Parafialnego Zespołu Caritas działającego przy parafii pw. Narodzenia NMP w Jaworznie-Długoszynie.

Opowiada Ona o inspirujących działaniach, jakie podejmują wolontariusze oraz o trudnościach i wyzwaniach, z jakimi muszą się zmagać na co dzień. Nasza wolontariuszka dzieli się doświadczeniami przy organizacji zbiórek dla potrzebujących, a także o wsparciu osób starszych i samotnych. To dzięki ich zaangażowaniu wiele osób otrzymuje pomoc, która jest dla nich nieoceniona.

Praca wolontariusza nie zawsze jest łatwa. Pani Wiesława mówi o największych wyzwaniach, jakie napotykają na swojej drodze. Wyzwania te obejmują zarówno aspekty logistyczne, jak i emocjonalne. Wspomina również o wsparciu, jakie otrzymują od społeczności oraz o tym, jak ważne jest współdziałanie i wzajemna pomoc.

Pomimo licznych trudności wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas nie tracą nadziei i motywacji. Każdy mały krok, każda pomocna dłoń, to dla nich powód do radości i satysfakcji. Co zresztą widać na twarzy Pani Wiesławy.

Pani Wiesława i Pani Klaudia, w swoim imieniu oraz nas wszystkich, składają najserdeczniejsze życzenia z racji zbliżającego się Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, który obchodzić będziemy już w najbliższą niedzielę

Nie przegapcie tego inspirującego odcinka podcastu "Bliżej Caritas"! Poznajcie bliżej działania i ludzi, którzy z oddaniem niosą pomoc innym. Posłuchajcie ich historii, aby zrozumieć, jak ważna jest rola wolontariatu w naszej społeczności.

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej