Olkusz: Msza i koncert ku czci św. Cecylii

Data dodania: 2021.11.23

21 listopada, w przeddzień wspomnienia świętej Cecylii - Patronki muzyki i śpiewu kościelnego, w olkuskiej Bazylice pw. św. Andrzeja Ap., podczas Mszy św. o godz. 17.00 zaśpiewał męski Chór Parafialny pod dyrekcją Jana Kućmierczyka, a po zakończeniu tej Eucharystii koncert dał mieszany Chór Parafialny Cantores Minores Basilica Sancti Andreae pod dyrekcją ks. Roberta Żwirka.

Chórom towarzyszył organista parafialny Maciej Semla, który zagrał też indywidualnie jeden z utworów, wykonując go na organach Hansa Hummla i Jerzego Nitrowskiego.

Na koniec brawa otrzymał nie tylko Chór mieszany i organista M. Semla – a więc wykonawcy koncertu, ale także – po zachęcie ks. R. Żwirka - Chór męski, śpiewający w czasie Eucharystii.

zdjęcia i tekst: Tomasz Wilczyński