Ruszył nowy cykl DAR. Zaczęto od Miłosierdzia

Data dodania: 2016.03.13

Już po raz siódmy w marcu w Sosnowcu ruszyła Diecezjalna Akademia Rodziny - cykl spotkań mających wspomóc ludzi szukających odpowiedzi na pytania dotyczące duchowości i codziennego życia oraz chcących ubogacić się cennym świadectwem i doświadczeniem. Tematem pierwszego spotkania, jak przystało w Roku Miłosierdzia, było niezgłębione Miłosierdzie Boże - jego orędzie i formy kultu. Gościem spotkania były... dwie Faustyny.

Pierwsza z nich to oczywiście święta siostra Faustyna - sekretarka Bożego Miłosierdzia. Na spotkaniu była obecna nie tylko w wygłoszonym słowie i cytowanych fragmentach "Dzienniczka", ale także w namacalnym znaku relikwii, które uczestnicy mogli uczcić. Orędzie Jezusa przekazane świętej Faustynie przekazała... Faustyna. Także zakonnica z Łagiewnik, posługująca w tamtejszym sanktuarium. Siostra Faustyna Olszewska opowiadała o historii "Dzienniczka", obrazu "Jezu ufam Tobie" i nabożeństwa do Miłosierdzia.

Księdza Biskupa na spotkaniu reprezentował ks. Kanclerz Mariusz Karaś. "Obecność Diecezjalnej Akademii Rodziny w naszej diecezji stała się wzorem dla innych i jest znakiem od Pana Boga. Wszyscy widzimy, co dzieje się w naszym świecie, jesteśmy zalewani sprzecznymi informacjami (...) - komu mogę wierzyć, zaufać? (...) Celem Akademii jest pomoc tym, którzy wierzą i poważnie traktują swoje życie i chrześcijaństwo - dostają do ręki instrument pozwalający lepiej zrozumieć otaczający świat i znaleźć dobre i prawdziwe odpowiedzi nurtujące życie religijne i rodzinne" - mówił ks. Kanclerz podkreślając bogactwo programu kolejnych spotkań i różnorodność wybitnych gości. Kolejne spotkanie już 16. kwietnia. Gościem będzie ks. prof. Waldemar Cisło – dyrektor polskiej sekcji organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ks. Cisło podejmie temat sytuacji katolików w Arabii Saudyjskiej, a także przedstawi "czyny miłosierdzia wobec naszych sióstr i braci w Syrii i Iraku".

PROGRAM KOLEJNYCH SPOTKAŃ 7. EDYCJI

14 maja tematyka akademii będzie oscylować w przestrzeni medycyny i psychologii. Magdalena Doręgowska, lekarz, opowie o budowie i funkcjonowaniu mózgu. Przedstawi także znane i nieznane oblicza choroby Parkinsona. 21 maja uczestnicy DAR-u mają także zaplanowaną pielgrzymkę do sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

11 czerwca będą podjęte tematy artystyczne. Aktor łódzkich teatrów, Dariusz Kowalski, będzie recytował wiersze oraz podzieli się własnym doświadczeniem odkrywania Boga w życiu aktorskim.

17 września Zbigniew Nosowski – redaktor naczelny kwartalnika "Więź" przedstawi temat "Para małżeńska jako nowy model świętości".

15 października ks. dr Piotr Studnicki opowie o obrazie ojca rodziny we współczesnej prasie.

26 listopada, na ostatnim spotkaniu w Sosnowcu, ks. Tomasz Zmarzły podejmie temat grzechu i miłosierdzia w sztuce sakralnej. W drugiej części spotkania wystąpią soliści i zespoły z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Będzinie przygotowani przez Kalinę Szczyrba.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.