Nasza młodzież była na tegorocznej "Lednicy"

Data dodania: 2024.06.02

„Wracaj do domu” pod takim hasłem przezywaliśmy 27 spotkanie młodych na Polach Lednickich. Młodzież  z całej Polski i różnych zakątków świata zgromadzili się wokół bramy ryby aby przeżyć święto wiary młodego Kościoła.

W spotkaniu wzięła również udział młodzież z naszej diecezji m.in z Będzina, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Olkusza Siewierza i Sosnowca i innych miejscowości pod opieką księży opiekunów ze swoich parafii.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, podczas której homilię wygłosił Biskup Sosnowiecki - Artur Ważny.

Ważnym momentem dla młodzieży z naszej diecezji było spotkanie z bp. Arturem, który odwiedził młodzież i kapłanów w sektorze tuż przed Mszą świętą.

Dziękujemy wszystkim młodym za wspólne pielgrzymowanie i dzielenie się radością wiary. Do zobaczenia za rok!

ks. Jan Rogowski