Rok św. Jakuba w diecezji sosnowieckiej

Data dodania: 2021.01.28

Kościół pw. św. Jakuba w Sączowie stał się wyjątkowym miejscem dla wszystkich wiernych szukających sposobów uzyskania specjalnego, jubileuszowego odpustu zupełnego, oraz dla tych, którzy chcą pogłębić swoją więź z Bogiem i odnowić osobistą duchowość za wstawiennictwem św. Jakuba Apostoła.

Świątynia na mocy dekretu ogłoszonego przez Penitencjarię Apostolską znalazła się wśród licznego grona kościołów w Polsce, które w roku 2021 (Rok św. Jakuba) będą pełniły zaszczytną funkcje kościołów stacyjnych. Listę tworzą kościoły pod wezwaniem św. Jakuba Starszego znajdujące się na wyznaczonych i zatwierdzonych przez Sekretariat Drogi Św. Jakuba w Santiago szlakach Św. Jakuba.

Wydarzenia parafii pw. św. Jakuba w Sączowie można śledzić na Facebook'u pod tym linkiem.

W tym miejscu będzie można znaleźć informacje związane z wydarzeniami dotyczącymi obchodów Roku św. Jakuba w diecezji sosnowieckiej:

1) Świątynia w Sączowie wybrana kościołem stacyjnym w Roku św. Jakuba

2) Inauguracja Roku Jakubowego w Sączowie (relacja z wydarzenia)

3) Prezentacje informacyjne o Roku Compostelańskim

4) Inauguracja sezonu pielgrzymkowego

5) Sezon pielgrzymkowy rozpoczęty (relacja)

6) I etap pielgrzymki Jakubowej (zapowiedź)

7) Etapy Pielgrzymki Jakubowej w diecezji sosnowieckiej

8) Sączów: odpust ku czci św. Jakuba - 25 lipca 2021 r.

9) Kraków: Zaproszenie na konferencję o Camino de Santiago

Ks. Przemysław Lech